DZIEŃ PAPIESKI

2009-11-06 22:37

DZIEŃ PAPIESKI

2 kwietnia - CZWARTA ROCZNICA ŚMIERCI PAPIEŻA JANA PAWŁA II - MONTAŻ SŁOWNO MUZYCZNY W DARGOBĄDZKIM KOŚCIELE
Papież Jan Paweł II, nasz kochany Ojciec Święty, Papież Polak, dzisiaj Sługa Boży, który jak wierzymy, należy już do grona Świętych w niebie. Był niezwykłym Człowiekiem w dziejach Polski i świata. Jego życie, pontyfikat zmieniły losy wielu ludzi, a nawet narodów. Był wielką osobowością, chyba największą, niezwykłą w historii. Kształtował nasze charaktery, wpływał na losy świata, a jednocześnie wydawał się taki bliski, przyjacielski. Żartował i płakał, modlił się i uśmiechał. 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21:37 odszedł do Domu Ojca. Kilka dni temu, cały świat przeżywał już czwartą rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II. Każdy, na swój sposób, tak jak mu serce podpowiadało, uczcił postać tego wielkiego Człowieka. Wielu z nas, Polaków, w godzinie śmierci Papieża zapaliło w domu światełko, wielu przybyło do kościołów, by wspólnie się pomodlić, inni udali się aż do Watykanu, by tam przy grobie Świętego wypraszać dla siebie i innych wiele łask. Uczniowie i nauczyciele PSP w Dargobądzu również postanowili przeżyć ten dzień w sposób wyjątkowy. Chcąc przypomnieć postać Papieża Jana Pawła II, Jego życie, służbę Bogu i ludziom, przygotowali montaż słowno – muzyczny. O godz. 2100 wspólnie z mieszkańcami Dargobądza oraz zaproszonymi gośćmi z Wolina, Mokrzycy Wielkiej, Mokrzycy Małej, Płocina, Karnocic, Świnoujścia, Lubinia, Ładzina, spotkali się w dargobądzkim kościele. Dzieci z klas I-VI, gimnazjaliści i licealiści recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz rozważali naukę Jana Pawła II. Dzięki temu, przy nastrojowej muzyce wielkich kompozytorów, przy blasku kilkudziesięciu migoczących światełek zniczy powróciliśmy do tych dni, kiedy żegnaliśmy ciężko chorego następcę św. Piotra. Całą uroczystość zakończyliśmy modlitwą oraz odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

Myślę, że takie dni są potrzebne dla nas wszystkich – dużych i małych. Tak bardzo kochaliśmy i nadal kochamy „naszego” papieża, tak bardzo cieszyliśmy się na Jego pielgrzymki, zwłaszcza do Polski. Niech 2 kwietnia stanie się dla nas dniem pamięci o Janie Pawle II. Niech nam przypomina o nauce Bożej, którą przekazuje nam Pan Jezus przez usta papieża i którą mamy wprowadzać w życie każdego dnia.