Działania SU w roku szkolnym 2014/15

2015-02-23 18:23
Samorząd Uczniowski w I sem. roku szkolnego 2014/15 działał zgodnie 
z opracowanym harmonogramem. Swoją działalność rozpoczął od apelu z okazji  rozpoczęcia  roku szkolnego. Zgodnie z ustalonym planem przygotowano apel oraz dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka. Następnie przeprowadzone zostały wybory uzupełniające do SU, w których kandydowali przedstawiciele klasy IV. Największą ilość głosów otrzymał Maciej Malina. 
Skład SU w roku szkolnym 2014/15: 
- przewodnicząca SU – Gabriela Turek z kl. VI,
- wiceprzewodnicząca – Gabriela Michałowska z kl. V.
- skarbnik  –  Maciej Malina z kl. IV. 
Samorząd zorganizował 1 dyskotekę, na której odbyły się wybory Miss Mistera Szkoły, konkursy oraz Bal Wszystkich Świętych, a także współorganizował zabawę katarzynkowo-andrzejkową. 
Członkowie SU włączyli się czynnie w obchody Dnia Papieskiego, Dnia Wszystkich Świętych, katarzynko-andrzejek – prowadząc apel oraz konkursy.
We wrześniu, listopadzie, grudniu i styczniu odbyły się spotkania SU z opiekunem na którym poruszono sprawy dotyczące realizacji harmonogramu na bieżący rok szkolny. Zobligowano członków do aktywnego działania na rzecz naszej szkoły. Przypomniano prawa i obowiązki ucznia, zapoznano ze Statutem Szkoły, Programem Wychowawczym oraz Profilaktycznym. Styczniowe spotkanie odbyło się w celu podsumowania pracy w I semestrze oraz wdrażania nowych pomysłów do życia szkolnego. 
Pod koniec listopada oraz w grudniu członkinie SU włączyły się w przygotowania Balu Wszystkich Świętych, Jasełek, Orszaku Trzech Króli. pomagali w prowadzeniu tańców integracyjnych podczas wszystkich zabaw prowadzonych w szkole.
SU współredaguje gazetkę szkolną „Darguś”. Uczniowie włączyli się także czynnie do różnych akcji charytatywnych. Kolejny rok kierują akcją zbierania nakrętek dla chorych dzieci, uczestniczą w akcji „Góra grosza” pod patronatem MENiS, wpierają Fundację na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawny „Pomóż i Ty”, sprzedając kalendarzyki oraz wspierali „Caritas” rozprowadzając w szkole świecie – bożonarodzeniowe. Samorząd włączył się również w akcję pomocy ubogim rodzinom w parafii przekazując zabawki oraz w akcję „Paczuszka dla Maluszka” organizowana przez Fundację „Małych stópek” niosącą pomoc mamom będącym w trudnych warunkach, a wychowującym maleńkie dzieci – przeprowadzono zbiórkę ubranek, zabawek, pieluszek jednorazowych, produktów żywnościowych dla niemowląt oraz środków higienicznych. Zebrane dary zostały przewiezione przez opiekuna SU do Szczecina do ks. Kancelarczyka – pomysłodawcy akcji „Marsz dla życia”. 
Opiekun SU