wniosek rekrutacji do przedszkola 2017

Wycieczka do Zieleniewa

19 czerwca 2017 r. przedszkolaki z PPD pod Daglezją razem ze swoimi rodzicami (pomimo „małych” przeciwności na starcie)  pojechały na wycieczkę do Parku Rozrywki w Zieleniewie. Czekała tam na nich szalona przygoda, wyśmienita zabawa na wielohektarowym terenie, oraz widok pięknych, wolnych koni w galopie i wielu innych zwierząt. Atrakcje dla dzieci jakie czekały to czar wesołego miasteczka, który pochłaniał wszystkich mających ochotę na przeżycie nie zapomnianych wrażeń. Jest to jedno z tych miejsc, gdzie po przekroczeniu bramy wjazdowej można zapomnieć się w krainie Western City i świecie Indian. Dziki Zachód jest idealnym miejscem dla spragnionych przygód w stylu western, miejscem gdzie można spotkać prawdziwych kowboi, odwiedzić saloon z kowbojskim jedzeniem, zobaczyć westernowe show, napad na bank oraz pokazy kaskaderskie. Można udać się do wioski indiańskiej, odwiedzić wigwam, posłuchać opowieści, zobaczyć egzotyczne stroje Indian i ich barwne tańce. Czas w takim otoczeniu mija bardzo szybko.  Musieliśmy się pożegnać z tym magicznym i bajkowym miejscem. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wróciliśmy do szkoły. Podczas drogi powrotnej na każdej twarzy widać było uśmiechy a przeżycia towarzyszyły dzieciom jeszcze przez następne dni…

Dzień Matki

26 maja to najpiękniejszy dzień w roku – Dzień Matki. Natomiast dnia 23 czerwca świętujemy również piękny dzień - Dzień Ojca. Z tej okazji 26.05.2017 r. przedszkolaki zaprosiły do szkoły swoich ukochanych rodziców. Maj dla wszystkich dzieci jest miesiącem, w którym z wielkim zaangażowaniem i trudem przygotowują się do występów dla Rodziców. W ten niezwykle ważny czas przedszkolaki przedstawiły program artystyczny. Pięknie powiedziały wiersze, zaśpiewały piosenki oraz zatańczyły, budząc zachwyt w oczach najbliższych.
Na koniec programu artystycznego, maluchy wręczyły rodzicom przygotowane prezenty wraz z życzeniami. Po zakończeniu części artystycznej nastąpił słodki poczęstunek dla wszystkich. Spotkanie z rodzicami zakończyło się wspólnymi tańcami przy piosenkach takich jak : boogie-woogie, pingwin, czy kaczuszki. Jeszcze raz składamy wszystkim mamusiom i tatusiom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Dziękujemy za wspólne chwile. „Dzień rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień.

 

   01-06-2017 r. DZIEŃ DZIECKA  

                                                 
Tego święta nie można pominąć w żadnym przedszkolu!  To dzień pełen radości, upominków, zabaw, sportu i różnych niespodzianek. I tak też się działo w naszej szkole. Zaraz po śniadaniu udaliśmy się na boisko. Tam razem z dziećmi z zerówki bawiliśmy się przy wspólnych tańcach i konkurencjach sportowych. Po zakończeniu wszystkich gier oraz rozgrywek jedliśmy pyszne lody. W między czasie pomalowano nam buźki. Bawiliśmy się jeszcze bańkami. Na koniec jedliśmy pyszne kiełbaski prosto z ogniska. Nastrój święta był miły i pogodny. Zwykle nikt z nas nie może narzekać na nudę. Każdy może znaleźć coś ciekawego dla siebie. Dziękujemy.

 

Od 1 marca do 31 marca przyjmujemy zapisy dzieci 3,4 i 5 letnich do Punktu Przedszkolnego "Pod Daglezją".
W uzasadnionych przypadkach możliwe jest przyjęcie dziecka 2,5 letniego. Składając wniosek proszę pamiętać
o przygotowaniu dowodów osobistych obojga rodziców (opiekunów prawnych), metryki urodzenia dziecka oraz książeczki szczepień dziecka. Wnioski można składać osobiście u wychowawcy grupy – Doroty Sobańskiej w sali przedszkolnej,
u Dyrektora Szkoły lub listownie w terminie do 31 marca. W przypadku wysłania wniosku  listem pozostałe dokumenty powinny zostać okazane po ogłoszeniu wyników rekrutacji w celu weryfikacji danych . O przyjęciu dziecka do przedszkola zostaną Państwo poinformowani telefonicznie w terminie do 20 kwietnia 2017 r. 20 kwietnia 2017 r. o godz. 14.00 zostanie podana do publicznej wiadomości lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do naszego Punktu Przedszkolnego. Z wniosków rozpatrzonych negatywnie zostanie utworzona lista rezerwowa.

Dzień Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dziadka 20.01.2017 r. w grupie przedszkolnej odbyło się spotkanie z Babcią oraz Dziadkiem. Dzieci w części artystycznej recytowały wiersze i śpiewały piosenki, potem poprosiliśmy Babcię oraz Dziadków, aby zabrali nas w świat wesołych wierszy i je nam poczytali, następnie zaprosiliśmy gości do wspólnych tańców integracyjnych. Po wspólnych zabawach odbył się poczęstunek oraz niekończące się rozmowy. To właśnie Babcie i Dziadkowie poświęcają swój czas wnukom, kiedy rodzice są zapracowani. Chodzą na spacery, przytulają, opowiadają swoje wspomnienia, wybaczają psoty czy figle. Niech na zawsze pozostaną w pamięci Wasze mądre słowa oraz rady, które znajdą potwierdzenie w rzeczywistości. Wspólne spotkanie sprawiło dzieciom ogromną radość. Mamy nadzieję, że w tak licznym i sympatycznym gronie spotkamy się za rok.  

 

Dzień Świętego Mikołaja

Rzeczywistość wokół nas się zmienia i nabiera tempa, ale Święty Mikołaj jest na szczęście ten sam. Jego wizyta z perspektywy dziecka jest jedną z najbardziej oczekiwanych w całym roku kalendarzowym. Nadszedł wreszcie upragniony dzień czyli 6.12.2016 r. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego Przedszkola. Wszystkie dzieci dzielnie zaśpiewały przygotowane piosenki oraz powiedziały wierszyki. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i z każdym dzieckiem zrobił pamiątkowe zdjęcie. Potem musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze inne dzieci. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania. Do zobaczenia za rok.

 

Andrzejki

25-11-2016 R. WSPÓLNIE Z UCZNIAMI NASZEJ SZKOŁY OBCHODZILIŚMY ANDZREJKI. BYŁY: ciekawe zabawy i wróżby,  tańce integracyjne, lanie wosku, wróżenie z butów i wiele innych. BAWILIŚMY SIĘ ŚWIETNIE.

 
 

25 LISTOPADA 2016 R. ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA


MIŚ JEST MAŁY I PUCHATY
MIŚ JEST FAJNY I KUDŁATY

MIŚ JEST GRUBY JAK TA KULA

MISIA ZAWSZE SIĘ PRZYTULA

LECZ CZASAMI TEŻ TAK BYWA

ŻE SIĘ O NIM ZAPOMINA

A WIĘC WEZMĘ MISIA CZULE

I DO SIEBIE GO PRZYTULĘ

 

 

20 września 2016 r.   Dzień Przedszkolaka 


Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień kończy się,

od najmłodszego aż po starszaka wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka.

 

 

Dzień Dziecka 2016

 

 

Od 1 marca do 31 marca przyjmujemy zapisy dzieci 3 i 4 letnich do Punktu Przedszkolnego "Pod Daglezją". W uzasadnionych przypadkach możliwe jest przyjęcie dziecka 2,5 letniego. Składając wniosek proszę pamiętać o przygotowaniu dowodów osobistych obojga rodziców (opiekunów prawnych), metryki urodzenia dziecka oraz książeczki szczepień dziecka. Wnioski można składać osobiście u wychowawcy grupy - Anny Stawiarskiej w sali przedszkolnej lub listownie w terminie do 31 marca. W przypadku wysłania 
wniosku  listem poleconym prosimy o dołączenie kserokopii wymaganych dokumentów. O przyjęciu dziecka do przedszkola zostaną Państwo poinformowani telefonicznie w terminie do 23 kwietnia 2016 r.
  20 kwietnia 2016 r. o godz. 14.00 zostanie podana do publicznej wiadomości lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do naszego Punktu Przedszkolnego.

FERIE W PRZEDSZKOLU 2016 r. 

Informacja_o_projekcie_dla_przedszkola

Od 1 marca do 31 marca przyjmujemy zapisy dzieci 3 i 4 letnich do Punktu Przedszkolnego "Pod Daglezją" W uzasadnionych przypadkach możliwe jest przyjęcie dziecka 2,5 letniego. Składając wniosek proszę pamiętać o przygotowaniu dowodów osobistych obojga rodziców (opiekunów prawnych), metryki urodzenia dziecka oraz książeczki szczepień dziecka. Wnioski można składać osobiście u wychowawcy grupy - Anny Stawiarskiej w sali przedszkolnej lub listownie w terminie do 31 marca. W przypadku wysłania wniosku  listem poleconym prosimy o dołączenie kserokopii wymaganych dokumentów. O przyjęciu dziecka do przedszkola zostaną Państwo poinformowani telefonicznie w terminie do końca kwietnia 2015.
 
Godziny przyjazdu autobusu po dzieci w poszczególnych miejscowościach:      
Warnowo 7:15, Ładzin 7:20, Kodrąbek 7:25, Mokrzyca Wielka 7:30, Mokrzyca Mała 7:35, Płocin 7:40