Konkurs Piosenki o Zdrowiu

I MIEJSCE DLA PSP DARGOBĄDZ W ELIMINACJACH POWIATOWYCH

O tym, jak ważne jest dbanie o własne życie i zdrowie powinien wiedzieć każdy. Aby uwrażliwiać najmłodszych na tak ważne tematy, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie zaprosiła szkoły i przedszkola do wzięcia udziału w IV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. Honorowy patronat nad Festiwalem objął Główny Inspektor Sanitarny. Tematyka Festiwalu dotyczyła szeroko rozumianego pojęcia „zdrowie”: zdrowego stylu życia, racjonalnego odżywiania, profilaktyki chorób, profilaktyki nałogów, higieny, bezpieczeństwa na drodze, ochrony środowiska, ekologii, dobrego samopoczucia itp. 21 kwietnia 2009 r. w Kamieniu Pomorskim odbyły się eliminacje na szczeblu powiatowym, do których przystąpiła Szkoła Podstawowa w Dargobądzu. W rywalizacji z innymi szkołami naszego powiatu PSP Dargobądz zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie pod koniec maja. Występ był niezapomnianym przeżyciem dla młodzieży, która poprzez wspólny śpiew, samodzielnie napisany tekst i wspólną zabawę, łatwiej i o wiele chętniej przyswajała treści prozdrowotne.